Facebook Pixel Code
Słony Spichlerz

Aktualności

powrót-do-listy

REMEDIUM wystawa prac Macieja Pestki

05.01.2020

Hej! Jesteś tu?
Biegniesz? Nadrabiasz wszystko czego nie udało się zrobić w 2019? Czy zatrzymujesz się, napawasz refleksją i planami na kolejny rok?

Jesteś tutaj aby zjeść. Konsumować.
Nie przypadkowo, otaczają cię zdjęcia przedstawiające kapsułki.
ReMedium to surrealistyczne przedstawienie naszego codziennego życia. Swego rodzaju pudełko z przegródkami na każdy dzień tygodnia, a w nich tabletki. Skompresowane zaspokojenie pragnienia współczesnego człowieka. Ładne, kolorowe i łatwe do przełknięcia.
Konsumujemy marki, loga, content, sztukę, fotografie.. kojarzymy je z przyjemnością. Poddajemy się wpływowi influencerów ze smartfona. Szukamy odpowiedzi na to kim jesteśmy w koszulce z napisem ‘NASA’ albo ‘Gucci’.
Czy kolejny like na Instagramie, albo designerska torebka to już lekarstwo na nasze skołatane nerwy? A może to tylko placebo?
Wybierając konkretny zestaw tego co konsumujemy, tworzymy swoją własną rzeczywistość, taki dozownik tabletek i właśnie z nim się utożsamiamy.
Witamy we współczesnym świecie. Smacznego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na trwającą wystawę prac Macieja Pestki. Mówi o sobie ‘artysta wizualny’ gdyż swobodnie porusza się pomiędzy medium fotografii, grafiki, ruchomego obrazu i formy książki.

Prace artysty można kupić na miejscu w Słonym Spichlerzu.
______________
www.mpestka.com